Zaginiony odcinek Star Treka

Star Trek: BorgLata dziewięćdziesiąte ubiegłego stulecia na najlepszy okres w historii Star Treka. Kręcono wówczas niemal równocześnie 3 seriale, powstały  4 filmy oraz niezliczone gry, a wszystko spod znaku Gwiezdnej Wędrówki. A gry wówczas były zupełnie inne niż obecnie… Do takich gier zalicza się właśnie Star Trek: Borg, powstała w 1996 roku gra wideo, będąca bardziej interaktywnym filmem. Gracz po obejrzeniu scenki – odgrywanej przez prawdziwych aktorów – musi podjąć decyzję, co zrobi dalej. W zależności od decyzji film odgrywany jest dalej lub gracz w spektakularny sposób kończy, z reguły tracąc życie.

Star Trek: Borg to gra, będąca częścią promocji filmu Star Trek: First Contact, który w ówczesnym okresie trafiał do kina. W stronę Ziemi po raz drugi zmierza Borg. Federacja wystawia przeciw niemu wszystko co może. No prawie wszystko, swoich kadetów wycofuje na tyły. Wśród nich jest Qaylan Furlong, którego ojciec zginął 10 lat wcześniej pod WOLF 359, podczas poprzedniego spotkania Federacji z Borg. Na drodze młodego, zawiedzionego brakiem udziału w walce kadeta staje Q, omnipotentna istota, która daje mu szansę nie tylko walki Borg, ale również uratowania swojego ojca…

W rolę Q, a zarazem przewodnika gracza przez grę wciela się John de Lancie, którego kreacja Q w serialu Star Trek: The Next Generation, stworzyła jedną z najbardziej lubianych i niezapomnianych postaci całego uniwersum. W grze również pokazuje swój aktorski talent, wielokrotnie rozbawiając gracza/widza. Za serialowy klimat gry, poza de Lancie odpowiada również scenarzystka Hilary Bader, która ma na koncie kilka odcinków. No ale, nie nudząc dalej, zapraszam do oglądania.

Dodaj komentarz