Spock kontra Q

Spock vs QKilka lat temu, kiedy Star Trek wciąż jeszcze znajdował się w swej szczytowej formie i gościł nie tylko na ekranach telewizorów czy kin, ale także odbywały się sceniczne przedstawienia z gościnnymi udziałami aktorów. Jednym z nich jest właśnie Spock vs Q oraz jego kontynuacja: Spock vs Q: The Sequel. To spotkanie logiki i…i Q.

Ambasador Spock (Leonard Nimoy) przenosi się w czasie, by ostrzec ludzkość przez wiszącą nad nią zagładą, jednak nim zdoła przekazać wiadomość pojawia się Q (John de Lancie) i przypomina Spockowi, ze nie wolno mu ingerować w przeszłość Ziemi. Poza tym Q stwierdza iż ludzkość nie jest warta ratowania.

W skutek poczynań Q wywiązuje się pojedynek słowny między logicznym Spockiem i omnipotentnym Q. Pojedynek pełen humoru, błyskotliwych i ciętych komentarzy. Spock usiłuje przekonać Q, że Ziemia jest warta uratowania. Pod koniec części pierwszej, czas zagłady Ziemi zostaje nieznacznie odroczony, tylko po to by mogła powstać druga, posiadająca równie znakomite dialogi.

Poniżej można zobaczyć niewielką próbkę (5 minut z pierwszego godzinnego występu), jedyny fragment filmowy jaki został zarejestrowany. Gorąco polecam przesłuchać całość, jest to mile spędzone dwie godziny, gdzie dwóch wyśmienitych aktorów popisuje się swoimi umiejętnościami erudycji. Autorką scenariusza obu części jest Cecilia Fannon.

Całe słuchowisko dostępne jest na youtubie: 1.1, 2.1.

W internecie można znaleźć informacje o innym słuchowisku o nazwie „House Call„, z udziałem Roberta Picardo (Doktor z Voyagera) i Ethana Phillips (Nilix). Według opini równie zabawny, jednak ze względów prawnych nigdy nie został w żaden sposób zarejestrowany.

Dodaj komentarz