Darmowe ebooki… ponownie Szmidt

Fantastyka PolskaDopiero co pisałem o Zaginionym Almanachu, gdzie autor blogu rozpoczął zbieranie linków do darmowych ebooków dostępnych w internecie, gdy tymczasem Robert Szmidt stworzył chyba pierwszą w Polsce stronę zawierającą darmowe opowiadania i powieści – FantastykaPolska.pl. I to nie tylko swojego autorstwa, ale sporego przekroju autorów polskiej literatury fantastycznej. Ale może lepiej zostawić opis samemu autorowi:

FantastykaPolska.pl to portal, na którym znajdziecie teksty literackie autorów, którzy mają na swoim koncie publikacje książkowe (liczymy także antologie), bądź minimum 10 opowiadań zamieszczonych na łamach papierowych czasopism płatnych. Zachowujemy ten rygor nie dlatego, by dzielić autorów na lepszych lub gorszych. Chcemy stworzyć bazę profesjonalnych tekstów, które mają za sobą redakcję i korekty. Zbiór opowiadań i powieści, które każdy z was przeczyta z przyjemnością, nie zgrzytając zębami z powodu błędów i literówek.

Na poniedziałek zapowiedziana została premiera powieści (a więc nigdzie wcześniej jeszcze nie publikowanej) Marcina Przybyłki „Kalina i Kaj„.
Wśród innych premier przyszłego tygodnia znajdą się nowele:
Kosmiczne opętanie” Rafała Dębskiego,
W ludzkiej skórze” Dawida Juraszka,
Namaluj gołębia, Berckheyde” Romualda Pawlaka,
oraz opowiadanie „Robaki 2: Na zgliszczach” Andrzeja Kozakowskiego.

FantastykaPolska.pl

Dodaj komentarz